Колаген у вигляді добавки стає все більш популярним і охоче вживається не тільки фізично активними людьми. Не дивно, адже, як найпоширеніший білок в організмі людини, він має дуже багаті властивості. Однак, як і в багатьох випадках, коли справа доходить до колагену, люди шукають спосіб посилити його корисну дію.

Часто такі пошуки виявляються плідними і вдається знайти речовину, яка робить ефект від тренувань ще швидше. Як це виглядає у випадку з колагеном? Чи існує речовина або сполука, яка максимізує користь від її добавки? Варто придивитися до цього питання уважніше.

Природні джерела колагену – чи потрібні добавки?

Щоб відповісти на це питання, перш за все варто усвідомити кілька найважливіших речей. По-перше, колаген виробляється організмом людини лише до 25 років. Це означає, що люди похилого віку піддаються ризику його дефіциту, особливо фізично активні люди та спортсмени. Дефіцит колагену означає ослаблення кісток, суглобів, імунітету, появу зморшок, погіршення стану нігтів і волосся тощо. Тому так важливий його належний рівень в організмі.

Однак найголовніше – спробувати заповнити дефіцит поживних речовин спочатку їжею. Часто це виявляється неможливим, але як щодо колагену? Буває, що він доступний у досить різноманітних стравах, таких як:

  • Всілякі холодці – з яловичини, птиці, телятини, риби та ін.;
  • Подрібнений і варений хрящ;
  • Свинячі рульки;
  • желатин;
  • Субпродукти.

Також варто пам’ятати, що всі види шкур тварин є багатим джерелом колагену, який можна вживати, наприклад, при запіканні курячих ніжок. Здається, що існує досить багато природних джерел колагену, але, як згадувалося раніше, близько 25 років організм перестає виробляти колаген. Його кількість не зникає відразу, а втрачається з часом. Це означає, що з часом (особливо у спортсменів) може ставати дедалі важче забезпечити потрібну кількість колагену природним шляхом.

З чим поєднувати прийом колагену?

Звичайно, слід підкреслити, що дефіцит колагену може виникнути набагато раніше, ніж після 25 років. Тому варто з’ясувати, як якнайшвидше усунути його недоліки, що покращить його засвоєння та посилить дію. Тож з якими поживними речовинами слід вживати колаген?

  • Гіалуронова кислота – особливо якщо ви хочете покращити свою шкіру. Обидві сполуки є основними будівельними блоками шкіри, а гіалуронова кислота також допомагає в засвоєнні колагену.
  • Вітамін С – необхідний для правильного синтезу колагену в організмі. Крім того, як сильний антиоксидант, його загальний вплив на здоров’я неоціненний, тому завжди варто дбати про його належний рівень в організмі, не тільки для цілей засвоєння колагену.
  • Цинк – хоча його кількість в організмі незначна, він необхідний для формування кісток і підтримує багато різних процесів, включаючи вироблення колагену.

Коли діагностовано дефіцит колагену, варто якнайшвидше його доповнити, щоб якомога швидше усунути наслідки дефіциту. Можливо, також знадобиться використовувати одну з речовин, що підтримують його всмоктування або вироблення.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *