Амінокислоти є одними з важливих хімічних сполук, які відповідають за багато різних процесів в організмі людини. Крім того, часто може виникнути ситуація, коли потреба в амінокислотах буде значно збільшена, і це може бути викликано в першу чергу підвищеною фізичною активністю. Це означає, що амінокислоти часто доповнюють поживними речовинами та дієтичними добавками, особливо у випадку фізично активних людей. Однією з популярних амінокислотних добавок є EAA, і варто дізнатися про неї більше.

Що таке EAA?

EAA – це абревіатура англійських слів essentials amino acid, що можна перекласти просто – незамінні амінокислоти. Це група з 8 амінокислот, які необхідні для нормального функціонування організму людини і які повинні надходити в нього ззовні у вигляді їжі або у вигляді харчових речовин або харчових добавок. Цікаво, що ЕАА утворюються в результаті розпаду т.зв харчові білки, що містять ці амінокислоти.

Група з 8 амінокислот EAA включає в основному лейцин, ізолейцин і валін, які також присутні в інших амінокислотних добавках, наприклад, BCAA. Однак не менш важливими ЕАА є триптофан, фенілаланін, метіонін, треонін і лізин. ЕАК мають велике значення для нарощування м’язової маси організму, підтримують жировий обмін, благотворно впливають на імунну систему, позитивно впливають на гормональний баланс тощо.

Переваги добавок EAA оцінюють в першу чергу спортсмени, які в результаті підвищеної фізичної активності просто мають підвищену потребу в певних поживних речовинах (не тільки в амінокислотах).

Як працює добавка EAA?

Добавки EAA можуть бути не тільки результатом підвищеної потреби організму в амінокислотах, але також можуть бути необхідними з міркувань здоров’я тощо. Крім того, їх слід використовувати лише тоді, коли збалансована дієта не може забезпечити організм необхідною кількістю незамінних амінокислот. . Однак, всупереч видимості, ця ситуація виникає набагато раніше, ніж можна було б очікувати. Тому варто поглянути на переваги добавок EAA:

  • Краща регенерація після інтенсивних тренувань;
  • Більш висока працездатність тіла під час тренувань;
  • Сприяє зменшенню жирової тканини;
  • Гальмує катаболізм (розпад) м’язів в організмі;
  • Впливає на гормональний баланс (стимулює синтез гормону росту).

Через ефект добавки EAA, її доповнення буде рекомендовано в першу чергу, коли ви починаєте тренуватися з підвищеною інтенсивністю. Крім того, люди, чий раціон включає в основному рослинні білки, також можуть потребувати незамінних амінокислот у підвищених кількостях через відмінності між рослинними та тваринними білками.

Підбираючи для себе найбільш підходящу харчову або дієтичну добавку, варто розглядати тільки ті препарати, які надходять з офіційної дистрибуції. Таким чином ми не лише захищаємо власне здоров’я, а й гарантуємо, що препарати не містять, наприклад, допінгу.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *