Нарощування м’язової маси для фігури вашої мрії, безсумнівно, є однією з найпопулярніших тренувальних цілей, з якими ви можете зіткнутися. Багато людей в тренажерному залі «двоюють і троять», але ефект настає дуже повільно або практично не помітний навіть через тривалий період часу. Це може засмучувати та відбити у вас бажання продовжувати навчання. Саме в таких ситуаціях можуть допомогти поживні речовини та дієтичні добавки, зокрема: призначені для максимізації ефекту від тренувань. Однак однією з найпопулярніших добавок для нарощування м’язової маси є BCAA.

Що таке BCAA?

BCAA – це абревіатура для амінокислот з розгалуженим ланцюгом, що слід розуміти як просто амінокислоти з розгалуженим ланцюгом. Ця назва охоплює амінокислоти, які мають розгалужену структуру. Це означає, що до їх складу входять тільки три екзогенні амінокислоти – валін, лейцин та ізолейцин. Варто нагадати, що «екзогенні» означає, що організм людини не в змозі синтезувати їх самостійно, що вимагає надходження через їжу, поживні речовини та дієтичні добавки.

BCAA у формі добавки доступний у різних варіантах, які визначаються пропорціями окремих амінокислот у його складі. Найчастіше їх можна зустріти в композиціях з пропорціями 2:1:1 (лейцин:валін:ізолейцин), але є й інші «сильніші» варіанти BCAA. Не менш популярні кондиціонери з пропорціями 4:1:1 або 8:1:1, а є навіть комбінації 20:1:1.

Як працює добавка BCAA?

Основним і, мабуть, найважливішим ефектом добавки з BCAA є захист м’язів від явища катаболізму (розпаду) м’язової тканини. Це пов’язано з тим, що під час інтенсивних тренувань м’язи використовують білки (амінокислоти), які надходять з їжею. Однак, коли кількість надходжень занадто мала, організм почне використовувати білки, що зберігаються в м’язах, що призведе до їх розпаду, а отже, до т.зв. спадщини.

Забезпечуючи BCAA у збільшених кількостях, ми захищаємо м’язи від цього явища, і організм буде використовувати амінокислоти, надані у формі добавки. Однак це не єдиний ефект лейцину, ізолейцину та валіну. Що ще варто згадати?

  • Підвищення витривалості і сили м’язів;
  • Регулювання гормонального балансу організму;
  • Захист від вільних радикалів;
  • Регулювання вуглеводного і жирового обміну в організмі;
  • Пригнічення роботи кортизолу (так званого гормону стресу);
  • Правильна регенерація м’язів і всього організму після тренувань;
  • Регулювання рівня глюкози в крові.

Ймовірно, це найважливіші ефекти амінокислотних добавок BCAA. Його властивості є причиною того, що він стає все більш популярним серед спортсменів і любителів фізично активних людей.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *