Амінокислоти – це хімічні сполуки, які присутні, серед інших, в організмі людини і відповідають за різні процеси, виконують різні функції і т. д. Взагалі кажучи, вони необхідні для нормального функціонування організму людини. Існують ендогенні та екзогенні амінокислоти, відмінність яких полягає в тому, що одні може синтезувати організм сам, а інші повинні надходити ззовні, наприклад, у формі правильно збалансованої дієти. До останніх належать, серед іншого: лейцин.

Що таке лейцин?

Лейцин є однією з трьох амінокислот з розгалуженим ланцюгом, і тому він є частиною т.зв BCAA, які також випускаються у формі однойменної дієтичної добавки. До їх складу, крім лейцину, також входять ізолейцин і валін, і всі вони є екзогенними амінокислотами, тобто такими, які організм не може виробляти самостійно. Лейцин присутній у багатьох повсякденних продуктах, таких як м’ясо, бобові та широко зрозумілі молочні продукти.

Однак варто пам’ятати, що кількість лейцину, що надходить в організм з їжею, не здатна задовольнити підвищену потребу організму в цій поживній речовині. Це означає, що все більше і більше фізично активних людей вирішують додатково поповнювати лейцин за допомогою поживних речовин і дієтичних добавок. Найпростішими і популярними препаратами, які його містять, є добавки BCAA. Однак чи це єдина і найкраща форма прийому лейцину?

Чи є BCAA єдиною і найкращою формою прийому лейцину?

Лейцин природним чином є одним із компонентів добавок з BCAA, і, що найголовніше, він зазвичай є найбільшим у їх складі. Перше число, наведене в пропорціях цих поживних речовин (наприклад, 2:1:1), відповідає співвідношенню кількості лейцину до ізолейцину та валіну. Однак BCAA – не єдиний спосіб доповнити лейцин.

Він також присутній в амінокислотних добавках, таких як EAA, а також у спеціальних добавках, таких як L-лейцин тощо. Крім того, його часто можна знайти в інших добавках як доповнення до їх основного складу. Таким чином, лейцин також буде присутній у білкових добавках, вуглеводно-білкових добавках, добавках після тренування тощо. Отже, яка форма добавок лейцину буде найбільш прийнятною?

Все залежить від конкретної ситуації. Наявність лейцину в певній добавці не означає, що його кількість однакова. Тому варто взяти до уваги точний кількісний склад і, виходячи з цього, адаптувати найкращий кондиціонер до вашої ситуації.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *