Вітамін А, як і інші вітаміни, відіграє дуже важливу роль у правильному функціонуванні організму людини. Його роль найбільш помітна в очах, а його дефіцит може призвести до серйозних наслідків для здоров’я очей. Він також відповідає за правильну структуру кісток і забезпечує хороший стан зубної емалі. Цікаво, що назва «вітамін А» насправді відноситься до групи сполук, а не до конкретної речовини. Варто придивитися до цього питання уважніше.

Застосування вітаміну А в організмі людини

Вітамін А відповідає за багато важливих процесів в організмі людини. Однак насправді його назва складається з кількох сполук. Що?

  • Ретинол – разом з похідними, наприклад ретиналем, ретинолу пальмітатом, ретиноєвою кислотою.
  • Каротиноїди – це в першу чергу бета-каротин, альфа-каротин, лютеїн, лікопен, криптоксантин тощо.

Залежно від конкретної сполуки, вітамін А відіграє певну роль в організмі людини. Можна нагадати, що, наприклад, ретинол в чистому вигляді широко використовується в косметиці по догляду за шкірою. Його дія прискорює процес відлущування відмерлих клітин епідермісу, а отже, позитивно впливає на швидкість його регенерації.

Цікаво, що бета-каротин перетворюється в ретинол в печінці. Він бере участь у процесах, що обмежують розвиток атеросклерозу, захищає імунну систему від вільних радикалів і ефективно допомагає боротися з різними видами інфекцій. Все це змушує стежити за рівнем вітаміну А в організмі і, при необхідності, застосовувати відповідні добавки.

Коли слід приймати добавки вітаміну А?

Як і з будь-якою поживною речовиною, завжди є певні групи людей, які особливо вразливі до низького рівня вітаміну А в організмі. В даному випадку мова йде про людей похилого віку, вагітних жінок, людей, що працюють за комп’ютером і т. д. Які симптоми нестачі вітаміну А в організмі?

  • “Курична сліпота” – проблеми із зором після настання сутінків,
  • акне,
  • Пересихання рогівки і кон’юнктиви ока,
  • Знижений імунітет,
  • Суха шкіра,
  • Уповільнення росту нігтів,
  • Поганий стан волосся і їх випадання.

Це лише деякі з найпоширеніших симптомів нестачі вітаміну А. Якщо вони виникають, варто звернути увагу на його рівень в організмі, щоб якомога швидше заповнити нестачу. Інакше можуть виникнути більш серйозні наслідки для здоров’я.

Дія вітаміну А часто підтримується іншими поживними речовинами, які часто потребують доповненні. Особливо при великих фізичних навантаженнях тощо.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *