Ашваганда останнім часом набирає популярності, але цікаво, що вона відома кілька тисяч років і давно використовується на Індійському субконтиненті. Однак, завдяки своїм багатим оздоровчим властивостям, він постійно піддається дослідженням, у результаті яких він також використовується в інших місцях по всьому світу.

Деякий час він також використовувався в Польщі, особливо в колах, пов’язаних із фітнес-індустрією. Тому варто уважніше придивитися до його властивостей, щоб з’ясувати, чому він найбільше цікавить цю галузь і чи тільки фізично активні люди можуть від нього отримати користь.

Що таке ашваганда?

Ашваганда насправді має кілька популярних і використовуваних назв. Ви можете зустріти такі терміни, як сонна вишня, індійський женьшень, зимова вишня або зимова вишня. Ашваганда — невеликий чагарник з матовим листям і дзвоникоподібними квітками, які розвиваються в злегка червонуваті круглі плоди. Однак для БАДів найчастіше використовують корінь ашвагандхи.

Якими властивостями володіє ашваганда?

Варто поглянути на його багаті властивості, щоб зрозуміти, чому він набуває популярності. Це також дозволить вам відповісти на питання, чи варто використовувати його в тій чи іншій ситуації чи ні. Отже, які переваги прикорму снотворного для організму?

  • Підвищення фізичної працездатності – ось чому він так популярний серед активних людей. Його регулярне вживання може допомогти збільшити м’язову масу тіла, а також його загальну працездатність.
  • Антиоксидантна дія – хоча немає прямих результатів досліджень, які б підтверджували антиоксидантну природу ашвагандхи, на це вказують витаноліди, що містяться в її корені. Крім того, він має властивості, які підтримують організм під час хіміотерапії.
  • Підтримка нервової системи – ашваганда позитивно впливає на всю нервову систему, а також мозок і багато розумових процесів. Доведено, що ашваганда підтримує процеси, пов’язані з концентрацією та навчанням, тому її також рекомендують людям, які виконують інтенсивну розумову роботу.

Крім того, він в цілому позитивно впливає на роботу імунної системи, сприяє зниженню рівня холестерину і цукру в крові, покращує якість сну. З точки зору чоловіків, він також цінний через фертильність.

У яких ситуаціях слід розглянути можливість використання ашвагандхи?

Перша ситуація вже була згадана, і ми говоримо про людей, які хочуть збільшити м’язову масу свого тіла, наприклад, у тренажерному залі. Однак варто пам’ятати, що ашваганда також корисна для більших розумових зусиль. Це означає, що часто на етапах значно інтенсивних вправ такого типу вживання ашвагандхи також матиме благотворний вплив на організм. Прикладом може бути екзаменаційна сесія студента або майбутній термін виконання проекту.

Крім того, завдяки своїм властивостям ашваганда також може допомогти людям з цукровим діабетом, гіпертонією, загальним артритом і т. д. Однак варто пам’ятати, що, як і всі речовини, ашваганда також має протипоказання до вживання. З цієї причини завжди варто звернутися до лікаря, щоб уникнути будь-яких непередбачуваних побічних ефектів у даній ситуації.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *