Протеїнові батончики стають все більш популярними, але навколо них виникло багато міфів, а самі протеїнові батончики часто вживаються не за призначенням. Все тому, що вони стали своєрідною альтернативою солодощам, адже багато хто ставиться до них просто як до корисного перекусу. Незважаючи на те, що вони справді здорові, їх не слід вживати занадто часто, особливо людям, які не є фізично активними. Крім того, до них слід ставитися не як до повноцінної їжі, а як до дієтичної добавки, яка дозволяє організму забезпечувати підвищену потребу в певних поживних речовинах.

Які поживні речовини містяться в протеїнових батончиках?

Назва протеїнового батончика чітко вказує на те, що даний вид продукту складається переважно з протеїну. Цікаво, що передбачається, що протеїновий батончик повинен містити від 26 до навіть 47% білка від загальної ваги. Це, безсумнівно, означає, що такий продукт може бути дуже ситним.

Наступним за чисельністю інгредієнтом повинні бути вуглеводи, значення яких має становити близько 25/35%, припускаючи, що вони не повинні перевищувати 20 г усього продукту. Наступним інгредієнтом будуть жири, які можуть становити до 20% від загальної ваги протеїнового батончика. Залежно від продуктів, вони будуть доповнюватися іншими цінними поживними речовинами, такими як:

  • клітковина,
  • Вітаміни (B, C, E, PP),
  • пантотенова кислота,
  • магній,
  • Амінокислоти (BCAA).

Це лише приклади речовин, які можна знайти в складі високоякісних протеїнових батончиків. Перед тим, як вибрати цей вид продукту, варто звернути увагу на його склад, адже крім назви та упаковки протеїнові батончики нічим не відрізнятимуться від звичайних батончиків з великою кількістю цукру.

У яких ситуаціях слід вживати протеїнові батончики?

Завдяки своєму багатому поживному складу протеїнові батончики в основному вживають спортсмени, наприклад, щоб забезпечити організм більшою кількістю поживних речовин для нарощування загальної маси тіла тощо. Однак через те, що протеїновий батончик все ще є лише закускою , його не слід розглядати як один із прийомів їжі.

Хоча склад кращих протеїнових батончиків дозволяє замінити, наприклад, другий сніданок, він не повинен бути звичайним прийомом їжі у вашому щоденному раціоні. Однак ви можете потягнутися до протеїнового батончика, наприклад, за годину до початку тренування, тому що таким чином ви забезпечуєте організм належною дозою, серед іншого: білків і належним чином живить м’язову тканину, готуючи її до фізичних вправ і запобігаючи, наприклад, пошкодженню клітин.

Однак протеїнових батончиків недостатньо, щоб ефективно доповнити багато різних поживних речовин. Тому варто включити в свій раціон всі види найцінніших речовин і при необхідності доповнити їх.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *