Природа приховує багато скарбів не лише з точки зору естетики – природної краси, а й з точки зору здоров’я. Багато оздоровчих рослин, які також використовуються в сучасній медицині, походять з Далекого Сходу, і однією з таких рослин, а точніше коренем, є корейський женьшень, який росте в лісистих районах Кореї та Маньчжурії. Хоча перші згадки про нього відносяться до нашої ери, в Європу він потрапив приблизно в 17 столітті.

Цікаво, що сушений корейський женьшень у 19 столітті коштував набагато дорожче золота. Це дозволяє нам вважати, що він має багаті оздоровчі властивості, які були оцінені в минулому. Однак зараз він вже не так високо цінується, та й про сам корейський женьшень можна почути не так часто. Що є причиною цього? Невже це так важливо для людського організму? Варто відзначити, що він є інгредієнтом багатьох БАДів, доступних на ринку, тому варто детальніше придивитися до того, як корейський женьшень насправді впливає на організм людини.

Оздоровчі ефекти корейського женьшеню

На самому початку варто чітко підкреслити, що на даний момент в корені корейського женьшеню виявлено приблизно 200 різних речовин, серед яких окремої згадки заслуговують тритерпенові сапоніни, які досі були ідентифіковані лише в корейському женьшені. Незважаючи на те, що він містить численні вітаміни, мінерали та хімічні сполуки з дуже багатими властивостями, найбільш численними сполуками є згадані раніше сапоніни, також звані гінзенозидами. Який ефект вони мають?

Досить широкий, їх близько 15, і саме їх висока концентрація є основною причиною цілющих властивостей цього кореня. Що саме? Взагалі корейський женьшень стимулює і зміцнює весь організм, але це можливо завдяки його впливу на рухові і секреторні центри нервової системи, і стимули, що виходять від них, досягають різних органів тіла. Однак варто виділити вплив на зниження артеріального тиску, детоксикаційну дію, зниження рівня глюкози та холестерину. Крім того, корейський женьшень також покращує роботу репродуктивної системи і позитивно впливає на організм.

Важливо й те, що корейський женьшень відноситься до категорії адаптогенів, а також здатний посилювати роботу серцевого м’яза. Також було показано, що згадані гінзенозиди також пригнічують розвиток деяких ракових захворювань. Такий широкий спектр дії пояснює його велику популярність і варто задуматися про включення його в свій раціон.

Чи є протипоказання до вживання женьшеню?

Тут варто зазначити, що корейський женьшень не викликає ніякого сп’яніння або ейфорії. Однак через позитивний вплив на чоловічі репродуктивні органи та широку сферу застосування його стали просто зловживати, тому останнім часом він став менш популярним після попередніх піків. Однак слід зазначити, що використовувати його без чітких рекомендацій недоцільно, а в деяких випадках це може призвести до т.зв. синдром женьшеню.

Проявляється діареєю, висипом, сонливістю і навіть гіпертонією. Незважаючи на те, що виникнення симптомів такого типу надзвичайно рідкісне, недооцінювати це питання не варто, і це лише підкреслює необхідність завжди консультуватися з фахівцем щодо всіх видів добавок. Лише на наступному етапі ви можете вибрати цінні БАДи, які допоможуть вам впоратися з вашою проблемою.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *